Dla zakochanych i narzeczonych

„Kurs na Miłość” dla zakochanych, narzeczonych i par chodzących ze sobą.

Spotkania dla osób nie żyjących jeszcze w małżeństwie zostały przygotowane z myślą o parach „chodzących ze sobą”, o narzeczonych oraz parach, które chcą pogłębić treści realizowane na kursach przedmałżeńskich.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Posłuchaj fragmentu z zajęć i wypowiedzi uczestników.

Kolejna edycja Kursu rozpocznie się 24 stycznia 2015r. (sobota od 13.00 do 16.00 – 1 spotkanie, a potem już co tydzień od 17.00 do 20.00)

Już dziś możesz się zapisać.

Program ma na celu między innymi:

  • nauczenie dialogu jako drogi wzajemnego poznawania się zarówno w czasie chodzenia ze sobą, w narzeczeństwie jak i w ewentualnym przyszłym małżeństwie;

  • lepsze wzajemne poznanie cech osobowościowych, oczekiwań, planów, poglądów, postaw życiowych osób planujących wspólne życie;

  • pełniejsze zrozumienie znaczenia sakramentu małżeństwa i słów przysięgi małżeńskiej;

  • przeanalizowanie, na ile plany wspólnego życia małżeńskiego są właściwe i dojrzałe.

rekolekcjemalzenskie

Tematy spotkań:

Spotkania są realizowane zgodnie z programem Katechez dla Narzeczonych w Diecezji Siedleckiej:

* Ślub kościelny? – Tak, ale świadomie. Małżeństwo chrześcijańskie a inne koncepcje małżeństwa.
* „Bez wiary nie można podobać się Bogu” (Hbr 11,6) Wiara fundamentem chrześcijańskiego życia.
* Małżeństwo i rodzina w zamyśle Pana Boga. Sakramentalność małżeństwa.
* Rodzina chrześcijańska jako wspólnota wierząca i ewangelizująca.
* Specyfika miłości małżeńskiej.
* Odpowiedzialne rodzicielstwo.
* Kryzys w małżeństwie.
* Kształtowanie życia małżeńskiego i rodzinnego.

Powyższy program realizowany jest w ciągu 13 spotkań warsztatowych:

/kolejność spotkań może ulec zmianie/

1. Jakim jestem człowiekiem?
2. Czy faceci są z Marsa a kobiety z Wenus? Cz. I
3. Czy faceci są z Marsa a kobiety z Wenus? Cz. II
4. Temperament związku.
5. Jakim ulegamy wpływom?
6. Komunikacja drogą do jedności. Cz. I
7. Komunikacja drogą do jedności. Cz. II
8. Rozwiązywanie konfliktów drogą do jedności.
9. Seks jako wyraz jedności małżeńskiej.
10. Ekologia mojej płodności.
11. Boży pomysł dla małżeństwa.
12. Jak układać relacje z rodziną pochodzenia i teściami?
13. Boża moc dla małżeństwa.

Spotkania w ramach „Kursu na Miłość” spełniają warunki katechezy przedmałżeńskiej.

Uczestnicy spotkań otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Warunkiem koniecznym dla uzyskania zaświadczenia jest uczestniczenie przynajmniej w 10 spotkaniach kursu oraz w 3 spotkaniach indywidualnych z Instruktorami Naturalnego Planowania Rodziny co jest także wymagane w kancelarii parafialnej.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w sobotę o godz. 17.00, w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej przy ul. Narutowicza 37. Każde spotkanie trwa około 3 godzin z przerwą. Pomiędzy jednym spotkaniem a drugim uczestnicy są zaproszeni do zorganizowania własnej „Randki” jako czasu omówienia szerzej treści poruszonych na spotkaniu warsztatowym.

Na warsztaty mogą zapisać się jedynie osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Osoby deklarujące swój udział w warsztatach „Kursu na Miłość” pokrywają z góry koszt uczestnictwa, który wynosi 50 zł od osoby.

Zapisywać się można, wypełniając formularz zgłoszeniowy umieszczony po prawej stronie.

Świadectwo Uczestników

Kurs na Miłość się skończył, ale chcielibyśmy Bratu bardzo podziękować za ten czas i podzielić się kilkoma refleksjami:).Ten kurs to był niesamowity czas…. Bardzo ważny dla nas jako pary, ale chyba też i jako grupy:). My dwoje trafiliśmy właściwie na Kurs na Miłość „przypadkiem” – choć takich nie ma… Mieliśmy już zarezerwowany weekendowy kurs dla narzeczonych, ale przyszliśmy do Kapucynów i zostaliśmy:). I bardzo dziękujemy, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w I edycji kursu. Dziękujemy Bratu i całej ekipie prowadzącej za wszelkie treści, świadectwa i materiały (płytka jest rewelacyjna:))…. Na pewno jeszcze wiele razy będziemy do nich zaglądać i analizować kolejne zagadnienia. Prosił Brat o ocenę zajęć – na ostatnim spotkaniu z racji emocji:) – trudno było pewne rzeczy zapisać…. Ale to, co było najlepsze w kursie, to forma – warsztatowa z pracą w parach w niesamowitej atmosferze:). Klimat spotkań – przy stolikach ze świeczkami, z herbatą i ciastkami jak w kawiarence – to tworzyło atmosferę sprzyjającą pracy. Chyba niespotykaną na kursach przedmałżeńskich:). Bardzo nam to ułatwiało otwieranie się na siebie nawzajem i pomagało w analizie kolejnych treści i formularzy:). Warsztaty miały niezwykle profesjonalny poziom, ekipa prowadząca zaskakiwała oryginalnymi pomysłami – każde zajęcia były inne i czas zawsze mijał niezwykle szybko. A to wszystko dzięki kompetencji prowadzących oraz ich ogromnej otwartości i życzliwości. Dziękujemy – to było dla nas niezwykle cenne doświadczenie. Forma, treści, prowadzenie, materiały dydaktyczne… i końcowe „rundki” – takie wspólne dzielenia pozwalały nam lepiej poznać się w grupie oraz otworzyć na siebie nawzajem, dzięki temu nie było podziału na ekipę prowadzącą i kursantów. Atmosfera tych spotkań była niezwykła i będzie nam tego brakowało:).
Bardzo DZIĘKUJEMY za to, czego doświadczyliśmy i czekamy na propozycje kolejnych spotkań – zgodnie z tym, co Brat zapowiadał na pożegnanie:). Życzymy Bratu i całej ekipie wiele Bożego błogosławieństwa i sukcesów w czasie drugiej edycji kursu. Pozdrawiamy serdecznie. Anna i Mariusz

Zapraszamy do galerii


Czytelnia

Wprowadzisz się do mnie?

Przepis na zaręczyny